Ο όμιλος αριστείας, δημιουργικότητας & καινοτομίας με τίτλο Genius MindGames διήρκησε 27 συναντήσεις (54 διδακτικές ώρες), ανήκε στη θεματική ενότητα γρίφοι, παιχνίδια και προβλήματα λογικής & στρατηγικής, με αξιοποίηση της Γλώσσας, των Μαθηματικών και των ΤΠΕ στην εκπαίδευση, και σε αυτόν συμμετείχαν 16 μαθητές & μαθήτριες (8 αγόρια, 8 κορίτσια). Οι συναντήσεις διεξάγονταν κάθε Πέμπτη, 13:30 – 15:00, στην αίθουσα του τμήματος ένταξης του 3ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου.
Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα & μηνιαίο χρονοδιάγραμμα του ομίλου ΕΔΩ.